Slovácký Pohár

TERMÍNY ZÁVODŮ  PRO ROK 2016

16.4. Boršice            3.9. Boršice 

7.5.  Prakšice           24.9.  Prakšice

28.5.  Žlutava           15.10.  Žlutava

18.6.  Březolupy          29.10.  Březolupy

25.6.   náhr.termín     5.11.  náhr.termín

 

ROZPISY JEDNOTLIVÝCH TŘÍD JSOU NÍŽE 

Platné pravidlo pro ročník 2016 !!! nový je způsob bodování (viz níže)

Všichni jezdci Slováckého poháru jsou povinni mít stejné startovní číslo na všech třech tabulkách na motorce a na zádech dresu. Není povoleno 4 místné startovní číslo.

Jednotný start všech závodů ve 12.00hod na všech tratích . Třídy 65 a 85 ccm nebudou  platit startovné !! Startovné 300kč (pozor ! – bez jídla).

TŘÍDY:

HOBBY                                             12min+2kola

65 a 85 ccm                                     10min+2kola

VETERÁN (obě třídy jedou spolu)    12min+2kola

OPEN                                               15min+2kola

 

Celkové výsledky a pořadí jednotlivých kategorií SP 2016 naleznete níže. Tyto informace zpracovává motokros Žlutava.

85 ccm

65 ccm

Open

Veterán 50+

Vetrán 40+

Hobby

 

VZHLEDEM K ČASTÝM ROZPORŮM NA JEDNOTLIVÝCH TRATÍCH POHÁRU UVÁDÍM PRAVIDLA DLE STANOV MOTOKROSU.

START

Jakmile jsou všichni jezdci za startovacím zařízením, startér zvedne tabulku „15” a ukazuje jí plných 15 sek.. Po uplynutí 15 sek. ukáže tabulku s označením „5“ a startovací zařízení spadne mezi 5 až 10 sek. poté, co byla ukázána tabulka „5“.

BODOVÁNÍ

Body za rozjížďku budou jezdci uděleny až poté, pokud jezdec ujede nejméně jedno soutěžní kolo – TOTO PRAVIDLO NEPOUŽÍVÁME, PŘI ODSTOUPENÍ JEZDCE Z ROZJÍŽĎKY UDĚLUJEME NULA BODŮ. Nově je podmínkou pro přidělení bodů projetí cílem s běžícím motorem (silou motoru), jezdec který bude otálet s jízdou a záměrně bude stát a čekat na projetí prvního a poté projede cílem bude diskvalifikován (jde o situaci kdy není na startu více jako 20 jezdců dané třídy)

Vítězem závodu je jezdec, který přejede cílovou čáru jako první. Další jezdci, kteří ještě závodí, budou potom zastaveni po překročení cílové čáry. Vítězem podniku je jezdec, který získal nejvíce bodů, bez ohledu na to, kolik jízd dokončil. V případě rovnosti bodů je brán v úvahu a rozhoduje počet nejlepších umístění. Trvá-li rovnost i dále, pak o pořadí rozhodne lepší umístění v posledním, předposledním, případně předpředposledním závodě/jízdě započítávaném do příslušného podniku. Čas, ve kterém motocykl překročí kontrolní čáru, bude registrován v okamžiku, kdy přední část motocyklu překročí čáru. Závody jsou oficiálně skončeny při dokončení kola, kdy je šachovnicový praporek ukázán vítěznému jezdci..

Přidávám odkaz na stanovy Svazu motokrosu AČR viz bod N031.21

Pokud někdo vidíte v průbežném pořadí chybu při přepisu na web, informujte mě prosím. Díky Michal         (info@motokros-zlutava.cz)